Szkoła Podstawowa nr 11
im. Floriana Marciniaka
w Koninie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Konkurs „SYNAPSIK” dla klasy II

Dnia 27 października 2015r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Synapsik MEN dla klasy II, którego organizatorem było Wydawnictwo SYNAPSA. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy najmłodszych uczniów z zakresu treści zawartych w ministerialnym podręczniku dla klasy I pt. „Nasz Elementarz”. W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klasy drugiej. Uczniowie odpowiadali w formie pisemnej na 24 pytania z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej. Pracowali w ogromnym skupieniu i starali się jak najlepiej radzić sobie z testowymi zadaniami, które nie należały do najłatwiejszych. Laureatem konkursu została Nikola Małecka .Gratulujemy!!!. Opr. M. Zielńska, zdj. J. Mączka

oto1

"Idą Święta" -konkurs recytatorski za nami...

Dnia 16 grudnia odbył  się konkurs recytatorski dla klas I-III. Dzieci prezentowały wiersze o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Konkursowi przyświecały następujące cele: Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji  dziecięcej, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

 Laureatkami konkursu zostały uczennice  klasy Ib:

I miejsce - Emilia Piasecka

II miejsce - Lena Perkowska

III miejsce - Laura Janiszewska

Wszyscy recytatorzy otrzymali  upominki.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 Opr. M. Zielińska  zdj. A. Czechowska

"Mistrz kolejności wykonywania działań"

25 listopada 2015 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz kolejności wykonywania działań". W konkursie wzięli udział uczniowie klasz czwartej. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z  ośmiu  zadań, za który można było uzyskać 27 punktów. Dzieci chętnie wzięły udział w rozgrywce. Najlepszym wynikiem pochwalić się może uczennica klasy IV Natalia Radke, która uzyskała 24 punktz i została "Mistrzem kolejności wykonywania działań".

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Radke

 II miejsce – Amelia Świątek

III miejsce – Karolina Lipińska, Agata Naworska

 

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator: Jakub Rakowski

KON1

 

KON2

„W krainie pluszowego Misia” konkurs plastyczny

W ramach tygodniowego projektu  edukacyjnego „Święto Pluszowego Misia”  uczniowie klas I-III wykonali konkursowe prace plastyczne pt. „W krainie pluszowego Misia”. Jury 

w składzie p. J.Mączka i p. M.Bartosik za pomysłowe,  kreatywne i  ciekawie ujęcie tematu przyznało:

I miejsce Mai Wesołowskiej z klasy Ib

II miejsce Sandrze Lewandowskiej z klasy Ia i Serafinowi Dębowskiemu z klasy III

III miejsce Anetce Grzeszcz z klasy Ia i Wiktorii Szutkowskiej z klasy III

oraz wyróżnienie dla Laury Janiszewskiej z kasy Ib

zdj. i opr. M.Maćkowiak

misiowa kraina

Wspaniały sukces uczniów z Jedenastki !!!!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie zajęła III miejsce w „Mikołajowym turnieju piłkarskim Mc Donalds Cup 2015 r. rozegranym w dniu 08.12.2015 r. w Hali Rondo. Zawodnicy za zajęcie III miejsca otrzymali puchar, piłkę i medale. Bramkarz naszej reprezentacji Filip Śpiewak został wybrany „Najlepszym bramkarzem turnieju” i otrzymał indywidualną nagrodę. Gratulacje dla całego zespołu: Jana Wertlewskiego, Filipa Śpiewaka, Bartosza Pietrowskiego, Konrada Kaczmarka, Kamila Budzińskiego, Adama Staciwy, Kamila Kaczmarka, Patryka Nowickiego. Opr i zdj. D. Rachubiński

V szkolny konkurs recytatorski "Jesienna Zaduma"

W poniedziałek 30 listopada odbył się już po raz piąty szkolny konkurs recytatorski „Jesienna zaduma”, w którym interpretacje wybranych przez siebie wierszy o tematyce jesiennej przedstawiali młodzi miłośnicy poezji z klas IV i V. Komisja konkursowa podczas obrad wyłoniła laureatów konkursu według następujących kryteriów oceny: dobór repertuaru, sposób interpretacji, pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa oraz poprawność językową i ogólny wyraz artystyczny. Decyzją jurorów laureatami  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Jesienna zaduma” zostali:

I miejsceex aequo Natalia Radke oraz  Karolina Lipińska -kl. IV

II miejsce Michał Kąkolewski -kl. IV

III miejsce Martyna Przybylska -kl. V

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy także publiczności, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Opr. i zdj. M.Maćkowiak, M.Bartosik, M.Radke

„Nasza Pani w moich oczach”

09.11.2015r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Nasza Pani w moich oczach”. Dzieci z klas I i II miały za zadanie wykonać  prace plastyczne dowolną techniką, natomiast klasa III - napisać wiersz lub opowiadanie. Wśród laureatów znaleźli się: 

I miejsce

Sandra Lewandowska klasa Ia

Amelia Śniegowska klasa III

II miejsce

Laura Janiszewska klasa Ib

Jakub Śniegowski klasa Ia

Hanna Kubacka klasa Ia

III miejce

Vanessa Gręda klasa Ib

Konstanty Olejnik klasa III

Nikola Małecka klasa II

Wiktoria Kazuś klasa II

Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! Organizatorem konkursu była p. Mariola Gostyńska

Królowa Halloween...

Świnka Piggi, Bałwan Olaf, Pirat, Pippi Pończoszanka, Batman, oraz inne śmieszne i całkowicie niepospolite dynie. Autorzy właśnie tych dyń wystawili swoje prace w konkursie plastyczno- technicznym na „Najśmieszniejszą dynię”.  Wystawę prac mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym w dniach 16-18 listopada. Oto wyniki konkursu:

 

Miejsce I :

Aleksandra Łoś kl. Ia

Hanna Kubacka kl. Ia

Miejsce II:

Sandra Lewandowska kl.Ia

Aneta Grzeszcz  kl.Ia

Miejsce III:

Kamil Bandowski kl. II

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!. Opr. J. Mączka

„Mój Przyjaciel Miś”

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie w dniu Światowego   Dnia   Pluszowego  Misia miało miejsce ogłoszenie wyników VI Miejskiego Konkursu „Mój Przyjaciel Miś” oraz   wręczenie   nagród  i wyróżnień.  Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Nina Gajewska z klasy Ib, która została wyróżniona w kategorii przedszkolaki i uczniowie klas I za pracę plastyczną Miś – płaska kompozycja z suchych liści. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Opr. i zdj. M.Maćkowiak

ninka

Etap szkolny za nami...idziemy dalej !!!

Dnia 19 listopada odbył się  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego- etap szkolny. Organizatorem Konkursu dla uczniów szkół podstawowych naszego województwa jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z języka polskiego zawarte w podstawie programowej. Ponadto uczestnicy zobowiązani byli do przeczytania lektury Doroty Terakowskiej „ Władca Lewawu”. Dwie uczennice klasy  VI : Amelia Staciwa i Ania Adamczewska przez 60 minut rozwiązywały test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Amelia. Obu dziewczynkom dziękuję, że podjęły trud wzięcia udziału w konkursie. Przed Amelią czas wytężonej pracy. Życzymy Jej zatem wytrwałości i kolejnych sukcesów.

                        Małgorzata Radke

IV miejsce w badmintonie

W dniu 30.10.2015r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na poziomie Szkół Podstawowych reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w zawodac "Drużynowy badminton dziewcząt i chłopców", które odbyły się w hali MOSiR przy ul. Popieuszki. Po wspaniałej walce drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce w klasyfikacji końcowej. Gratulacje. D. Rachubiński n-l wychowania fizycznego

2015-10-30 22.01.08 resized

2015-10-30 22.05.51 resized

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SP

W dniu 19.10.2015 r. grupa uczniów reprezentująca SP 11, dzięki wspaniałej grze zajęła III miejsce w finale Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej SP, które odbyły się w konińskiej Hali Rondo. Pokonaliśmy SP12 uzyskując wynik 5:0. Drugi mecz po bardzo wyrównanej walce z SP 9 zakończył się remisem 0:0. Kolejny pojedynek Nasi reprezentanci stoczyli z SP  1, uzyskując wynik 4:0. Wygrana  zapewniła zawodnikom zwycięstwo w grupie oraz awans do ścisłego finału, w którym ulegliśmy SP 15 (II miejsce w mistrzostwach) oraz SP 3 (I miejsce). Naszą szkołę reprezentowali: Majkowski Filip, Staciwa Adam, Budziński Kamil, Pietrowski Bartosz, Kaczmarek Konrad, Nowicki Patryk, Śpiewak Filip, Wertlewski Jan-kapitan drużyny. Gratulacje chłopcy!!!

Opr. i zdj. D. Rachubiński

 PILHAL

List do Taty

W czerwcu wraz z Natalią Motacz, Dawidem Krzyżakiem i Barkiem Pietrowskim wzięłam udział w konkursie ,, List do Taty ’’. 7 września organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do Galerii Kropka w Koninie . Kiedy dojechaliśmy na miejsce, komisja konkursowa odczytała wyniki konkursu i rozdała nagrody. Każdy dostał po małym upominku. Później był poczęstunek. Jedliśmy drożdżówki i piliśmy sok jabłkowy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia mikroskali lub powycinania ze styropianu różnych kształtów. Czekały na nas także kostiumy, peruki i rekwizyty. Przebierani mogliśmy potańczyć do muzyki. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim. Było naprawdę ciekawie i miło, nawet jeśli nie zajęłam żadnego „ miejsca”.

Op. Amelia Staciwa z klasy VI, zdj. Ewa Kubsik

list

Finał Super Kids klas III

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

”SUPER KIDS”

Nagroda dla Karoliny Lipińskiej

 

2 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów klas III ”SUPER KIDS”, na które zaproszono wszystkich finalistów. Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowali: Karolina Lipińska oraz Dawid Banaszak. Prezentacja wiersza ”The teacher took my iPod” w wykonaniu Karoliny i jej aktorskie zdolności oczarowały komisję konkursową, która przyznała jej nagrodę specjalną, jaką był całodzienny pobyt w Fabryce Wrażeń. GRATULACJE!!

Ewa Kubsik

Mały Pitagoras dla Agaty

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas 3 „Mały Pitagoras” Agatka Naworska zajęła III miejsce, a razem dziewczynki wywalczyły wyróżnienie dla najlepszej  szkoły. Gratulujemy!

Opr. i zdj. M.Maćkowiak

a3

a2

I miejsce w Konkursie Literackim w SP1

Wiktoria Krzyżak z klasy VI otrzymała wyróżnienie, a Amelia Staciwa z klasy V zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Podstawą udziału w konkursie było zredagowanie przez uczniów klas IV - VI indywidualnego, samodzielnego opowiadania na temat "Spotkałem/am się we śnie z postacią z legendy regionu konińskiego". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 maja 2015 r. w dniu Święta Szkoły. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy tego sukcesu. 

Opr. M. Radke

Wyróżnienie dla Oskara Pilarka

Gratulujemy !!!

Uczeń klasy IV Oskar Pilarek otrzymał wyróżnienie w konkursie historyczno  - fotograficznym zorganizowanym przez Polskie  Towarzystwo Historyczne  oraz Muzeum Okręgowe w Koninie-  „Najstarszy przedmiot w moim domu”.  Oskar na konkurs wysłał zdjęcie przestawiające swoich pradziadków, które zostało wykonane w 1935 roku. Pamiętajmy, że ważną i cenną rzeczą w każdej rodzinie są przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki rodzinne, które pełnią rolę pewnego rodzaju talizmanów przynoszących szczęście jak również symbolizują niezapomniane historie przodków.

Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska 

ZdjÖcie0325

II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „LICZYDEŁKO”

W piątek 17 kwietnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w II szkolnym konkursie matematycznym "LICZYDEŁKO". Rywalizacja miała na celu kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz stymulowanie pracowitości i wytrwałości w samodzielnej pracy. Mistrzyniami szkolnego konkursu zostały: Natalia Radke i Agata Naworska z klasy III uzyskując tym samym awans do reprezentowania szkoły w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mały Pitagoras” dla uczniów klas III,który odbędzie się 22 kwietnia w SP nr 6. Gratulujemy!

 

Bezpieczeństwo i rozwaga...

10 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga". Konkurs zorganizowany był przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Prezydenta Miasta Konina. Celem konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Nagrodę w tym konkursie otrzymała Julia Pietrowska z klasy V. Do konkursu Julię przygotował nauczyciel plastyki p. Tomasz Brzeziński. Gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. Wychowawca Juli - M. Bartosik

beypiecyenstwo

XX edycja Olimpiady Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych

Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Olimpiadzie Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych pod hasłem: „Czerpiemy radość z życia bez nałogów”, organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. 13 marca odbył się konkurs drużynowy  uczniów szkół podstawowych miasta Konina. Drużyna w składzie:

Barbara  Kraczyńka

Alicja Nowacka

Julia Orzechowicz

Julia Kubiak

Wiktoria Krzyżak 

uczestniczyła w sprawdzianie wiedzy i umiejętności o uzależnieniach, w formie testu, rozwiązania krzyżówki z hasłem, uzupełnienia tekstu słowami o tematyce profilaktycznej, wykreślanki z nazwami substancji szkodliwych.  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji , której patronował prezydent Konina Józef Nowicki, odbyło się 27.03.2015 r. w Konińskim  Domu  Kultury. Uczennice  naszej szkoły zajęły II miejsce. Podczas finału  Prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich  p. Anna Lewandowska podziękowała dyrektorowi naszej szkoły p. Dorocie Silskiej za współpracę. 

 Zwycięzcom gratulujemy

Opracowała Małgorzata Kaczorowska

109 00081