Szkoła Podstawowa nr 11
im. Floriana Marciniaka
w Koninie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

List do Taty

W czerwcu wraz z Natalią Motacz, Dawidem Krzyżakiem i Barkiem Pietrowskim wzięłam udział w konkursie ,, List do Taty ’’. 7 września organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do Galerii Kropka w Koninie . Kiedy dojechaliśmy na miejsce, komisja konkursowa odczytała wyniki konkursu i rozdała nagrody. Każdy dostał po małym upominku. Później był poczęstunek. Jedliśmy drożdżówki i piliśmy sok jabłkowy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia mikroskali lub powycinania ze styropianu różnych kształtów. Czekały na nas także kostiumy, peruki i rekwizyty. Przebierani mogliśmy potańczyć do muzyki. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim. Było naprawdę ciekawie i miło, nawet jeśli nie zajęłam żadnego „ miejsca”.

Op. Amelia Staciwa z klasy VI, zdj. Ewa Kubsik

list

Finał Super Kids klas III

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

”SUPER KIDS”

Nagroda dla Karoliny Lipińskiej

 

2 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów klas III ”SUPER KIDS”, na które zaproszono wszystkich finalistów. Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowali: Karolina Lipińska oraz Dawid Banaszak. Prezentacja wiersza ”The teacher took my iPod” w wykonaniu Karoliny i jej aktorskie zdolności oczarowały komisję konkursową, która przyznała jej nagrodę specjalną, jaką był całodzienny pobyt w Fabryce Wrażeń. GRATULACJE!!

Ewa Kubsik

Mały Pitagoras dla Agaty

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas 3 „Mały Pitagoras” Agatka Naworska zajęła III miejsce, a razem dziewczynki wywalczyły wyróżnienie dla najlepszej  szkoły. Gratulujemy!

Opr. i zdj. M.Maćkowiak

a3

a2

I miejsce w Konkursie Literackim w SP1

Wiktoria Krzyżak z klasy VI otrzymała wyróżnienie, a Amelia Staciwa z klasy V zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Podstawą udziału w konkursie było zredagowanie przez uczniów klas IV - VI indywidualnego, samodzielnego opowiadania na temat "Spotkałem/am się we śnie z postacią z legendy regionu konińskiego". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 maja 2015 r. w dniu Święta Szkoły. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy tego sukcesu. 

Opr. M. Radke

Wyróżnienie dla Oskara Pilarka

Gratulujemy !!!

Uczeń klasy IV Oskar Pilarek otrzymał wyróżnienie w konkursie historyczno  - fotograficznym zorganizowanym przez Polskie  Towarzystwo Historyczne  oraz Muzeum Okręgowe w Koninie-  „Najstarszy przedmiot w moim domu”.  Oskar na konkurs wysłał zdjęcie przestawiające swoich pradziadków, które zostało wykonane w 1935 roku. Pamiętajmy, że ważną i cenną rzeczą w każdej rodzinie są przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki rodzinne, które pełnią rolę pewnego rodzaju talizmanów przynoszących szczęście jak również symbolizują niezapomniane historie przodków.

Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska 

ZdjÖcie0325

II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „LICZYDEŁKO”

W piątek 17 kwietnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w II szkolnym konkursie matematycznym "LICZYDEŁKO". Rywalizacja miała na celu kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz stymulowanie pracowitości i wytrwałości w samodzielnej pracy. Mistrzyniami szkolnego konkursu zostały: Natalia Radke i Agata Naworska z klasy III uzyskując tym samym awans do reprezentowania szkoły w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mały Pitagoras” dla uczniów klas III,który odbędzie się 22 kwietnia w SP nr 6. Gratulujemy!

 

Bezpieczeństwo i rozwaga...

10 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga". Konkurs zorganizowany był przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Prezydenta Miasta Konina. Celem konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Nagrodę w tym konkursie otrzymała Julia Pietrowska z klasy V. Do konkursu Julię przygotował nauczyciel plastyki p. Tomasz Brzeziński. Gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. Wychowawca Juli - M. Bartosik

beypiecyenstwo

XX edycja Olimpiady Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych

Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Olimpiadzie Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych pod hasłem: „Czerpiemy radość z życia bez nałogów”, organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. 13 marca odbył się konkurs drużynowy  uczniów szkół podstawowych miasta Konina. Drużyna w składzie:

Barbara  Kraczyńka

Alicja Nowacka

Julia Orzechowicz

Julia Kubiak

Wiktoria Krzyżak 

uczestniczyła w sprawdzianie wiedzy i umiejętności o uzależnieniach, w formie testu, rozwiązania krzyżówki z hasłem, uzupełnienia tekstu słowami o tematyce profilaktycznej, wykreślanki z nazwami substancji szkodliwych.  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji , której patronował prezydent Konina Józef Nowicki, odbyło się 27.03.2015 r. w Konińskim  Domu  Kultury. Uczennice  naszej szkoły zajęły II miejsce. Podczas finału  Prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich  p. Anna Lewandowska podziękowała dyrektorowi naszej szkoły p. Dorocie Silskiej za współpracę. 

 Zwycięzcom gratulujemy

Opracowała Małgorzata Kaczorowska

109 00081

Ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK

8 stycznia 2015 roku  17 uczniów klas I-III naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK - sesja zimowa, która polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. W konkursie uczestniczyło 4835 pierwszoklasistów, 5473 drugoklasistów i 4826 trzecioklasistów z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wiedzą, umiejętnościami i otrzymali bardzo wysokie lokaty:

·         4 miejsce i dyplom laureata, nagrodę książkową otrzymała Natalia Radke  kl. III

·         10 miejsce i dyplom laureata otrzymała Alicja Pawlikowska  kl. III

·         13 miejsce i dyplom laureata otrzymała Agata Naworska  kl. III

·         8 miejsce i dyplom laureata otrzymała Anastazja Kryst  kl. II

·         12 miejsce i dyplom laureata otrzymała Natalia Janczewska kl. II

·         14 miejsce i dyplom laureata otrzymała: Nikola Małecka kl. I

·         15 miejsce i dyplom laureata otrzymał: Witold Łachacz  kl. I

9 stycznia 2015 roku trzy uczennice klasy III wzięły udział w olimpiadzie OLIMPUSEK  z języka angielskiego - sesja zimowa, sprawdzająca  wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Do tej części przystąpiło 4556 trzecioklasistów z całej Polski. Uczennica klasy III Natalia Radke otrzymała 14 miejsce i dyplom laureataWszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a ich wyniki na tle ogólnopolskich wypadają bardzo dobrze. Wyrażamy uznanie za podjęty trud i gratulujemy sukcesów. 

Więcej: www.olimpus.edu.pl

pizap.com14280891027572

Kot Maurycy w wykonaniu K. Majkowskiego

27 marca Krystian Majkowski wystąpił w finale 23. Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie  się słowa”  . Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie. W tym roku do ostatniego etapu dostało się aż 57 młodych recytatorów. Wiersz „Kot Maurycy” , który recytował Krystian mówi o tym, że w każdym z nas jest wielka potrzeba kochania. Gratulujemy Krystianowi wielkiej wrażliwości na słowa poezji i wspaniałego występu.

Opr. M. Radke

pizap.com14280890493741

Malowane nuty - Zimowe obrazki

VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Malowane nuty”- „Zimowe obrazki”

NATALIA RADKE z klasy 3 zdobyła II miejsce, a TATIANA ŚLUSAREK z klasy 1 wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Malowane nuty” - „Zimowe obrazki”. Jak podkreślali organizatorzy  konkurs cieszył się wielkim powodzeniem - napłynęło prawie 400 prac z konińskich podstawówek.  Dziewczynki znalazły się w gronie 25 nagrodzonych i wyróżnionych. Gratulujemy!

Opr. i zdj.: M.Maćkowiak

III miejsce w Międzyszkolnym konkursie matematycznym

W czwartek 12. 02. 2015 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas IV „Z poradnika młodego matematyka – W CUKIERNI”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie. Uczniowie pracowali w dwóch grupach trzyosobowych.  Pierwsza rozwiązywała zadania tekstowe a druga wykonywała zadania praktyczne. Rywalizacja między szkołami odbywała się w miłej i serdecznej atmosferze. Dla uczniów oraz ich opiekunów przygotowano słodki poczęstunek. W ostatecznym podsumowaniu wyników nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Uczniowie klasy IV, którzy uczestniczyli w konkursie: Maria Chojnacka, Gabriela Chojnacka, Julia Wawrzyniak, Karolina Kubiak, Kamil Budziński, Piotr Dębowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: M. Gabryszak, zdjęcia: W. Rzepecka

V miejsce w powiatowym konkursie znajomości języka angielskiego

Dnia 11 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 2 w Koninie odbył się IV Powiatowy Konkurs Znajomości Języka Angielskiego Dla Uczniów Klas Szóstych. Nauczyciele z 9 szkół podstawowych przybyli wraz z dwójką swoich najlepszych uczniów, aby zawalczyć o najlepsze miejsca. W tym roku w konkursie wzięło udział 20 uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Banaszak i Marek Wojtasik, który zajął V MIEJSCE  w konkursie.

GRATULUJEMY!!!

Konkursowi towarzyszyła dobra zabawa i zdrowa konkurencja i mamy nadzieję, że tak też jest odbierany.

angielski3

angielski2

angielski1

Turniej badmintona na hali MOSIR

W dniu 7 listopada  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie:  Dominik Banaszak,  Krystian Majkowski, Julia Banaszak i Hanna Tomaszewska wzięła udział w turnieju Badmintona, który odbył się na hali MOSIR w Koninie. Wystartowaliśmy znakomicie od dwóch zwycięstw chłopców i jednego zwycięstwa dziewczynek i  dotarliśmy do półfinałów. Ostatecznie  po pięknej walce zajęliśmy 4 miejsce dla chłopców i dziewcząt. Wszyscy spisali się znakomicie i grali do samego końca.

                           K. Pawliński

badm1

Olimpus z historii

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY – OLIMPUS

Uczniowie klasy IV oraz V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  Olimpus . Każdy  mógł sprawdzić swoją wiedzę. Konkurs miał  formę testu wielokrotnego  wyboru i składał się z 30 pytań. Dyplomy laureata otrzymali uczniowie klasy czwartej: Bartosz Pietrowski, Maria Chojnacka oraz Gabriela Chojnacka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

A. Czechowska

Konkurs plastyczny Anioły

Czy wiesz, że 6 grudnia to Dzień Anioła? Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Poznaj anioły - wysłanników Boga”. Prace przestrzenne i płaskie oddają ich indywidualne wyobrażenie anioła. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zapraszamy do galerii.

M. Maćkowiak

Mój przyjaciel MIŚ - mamy podium!!!

I i III miejsce naszych uczniów w V Miejskim Konkursie „Mój przyjaciel Miś!”

Z przyjemnością przyjęliśmy informację o wyróżnieniu naszych uczniów w V Miejskim Konkursie „Mój przyjaciel Miś!”

Uczniowie klas I mieli za zadanie zilustrowanie jednej wybranej postaci misia z podanego zestawu: Miś Uszatek, Miś Colargol, Gumisie, Miś Yogi, Troskliwe Misie, Miś Baloo.

W tej kategorii Marysia Łechtańska zajęła   III miejsce i otrzymała nagrodę książkową.
Do uczniów klasy III należało opracowanie misiowej gry planszowej (przygotowanie planszy i opracowanie instrukcji do gry) w zespołach    2-osobowych.

Natalka Radkei Adaś Staciwasprostali wymogom konkursowym i w kategorii klas III zajęli I miejsce oraz otrzymali nagrody w postaci wspaniałych gier edukacyjnych.

4

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1

Szkolny konkurs plastyczny „JESIENNY OWOC”

Konkurs ten był adresowany do dzieci z klas I-III. Praca konkursowa przedstawiająca jesienny owoc miała być przestrzenna i wykonana w dowolnej technice. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę: pomysłowość, kompozycję, trwałość zastosowanych materiałów, walory estetyczne, niepowtarzalność i oryginalność pracy.

Dyplomy i nagrody otrzymały:

  • Maria Łechtańska kl.I
  • Tatiana Ślusarek kl. III
  • Amelia Śniegowska kl. II

Gratulujemy!

 Opr. i zdj. M.Maćkowiak

bb ee

ff

Mecz piłki halowej

W dniu 29.10.2014 dziewięciu uczniów reprezentowało szkołę w turnieju halowej piłki nożnej. Turniej rozpoczął się o godz.8.00 pierwszy mecz z SP10 przegraliśmy 2:1. Drugi mecz był jeszcze większym wyzwaniem staneliśmy na przeciw SP15 i przegraliśmy 6:0. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy III miejsce. Opr. i zdj. K. Pawliński

pilka h

Matematyka Innego Wymiaru

Nasza szkoła w kończącym się właśnie roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyła w projekcie „Matematyka Innego Wymiaru”. Uczestnikami projektu byli uczniowie z klas: 2 i 3. Zajęcia w ramach tego projektu prowadziła p. Magdalena Maćkowiak. Celem głównym projektu była poprawa wizerunku matematyki i zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kontynuacją kształcenia na kierunkach ścisłych i pokrewnych, gdzie kluczowym przedmiotem jest matematyka poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego systemu nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych.
Dzieci, które brały udział w projekcie miały możliwość:
• poszerzenia wiedzy poza „okrojony” przez ostatnie lata program nauczania matematyki
• poznania ciekawostek i zagadnień z zakresu historii matematyki
• zdobycia umiejętności mało znanych i stosowanych jak np. sztuka szybkiego liczenia
• rozwinięcia wyobraźni oraz logicznego myślenia
W ramach powyższego projektu odbyły się 15 kwietnia 2014r. Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2014 "Matematyka Innego Wymiaru"
Co roku w organizowanym konkursie brało udział około 20 tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół z całej Polski. Ideą Mistrzostw jest wyłonienie i wskazanie zdolnych uczniów, dlatego formuła konkursu uwzględnia trzy klasyfikacje:
• klasyfikację powiatową
• klasyfikację wojewódzką
• klasyfikację krajową
Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2014 organizowane w ramach projektu „Matematyka Innego Wymiaru” zostały rozstrzygnięte.
Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Klasa 2:
• Radke  Natalia 1 m. w powiecie, 5 m. w Wielkopolsce, 67 w Polsce
• Banaszak  Dawid 2 m. w powiecie, 7 m. w Wielkopolsce, 97 w Polsce
• Naworska Agata 3 m. w powiecie, 16  m. w Wielkopolsce, 190 w Polsce
Klasa 3:
• Chojnacka  Maria 1 m. w powiecie, 9 m. w Wielkopolsce, 136 w Polsce
• Budziński  Kamil  2 m. w powiecie, 16  m. w Wielkopolsce, 231 w Polsce
• Pietrowski  Bartosz  3 m. w powiecie, 22  m. w Wielkopolsce, 287 w Polsce
W konkursie udział wzięli również:
Lipińska   Karolina,   Dębowska  Nadia, Pawlikowska Alicja - kl. 2
Chojnacka Gabriela,   Dębowski  Piotr – kl.3   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opr. M. Maćkowiak