Szkoła Podstawowa nr 11
im. Floriana Marciniaka
w Koninie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Malowane nuty - Zimowe obrazki

VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Malowane nuty”- „Zimowe obrazki”

NATALIA RADKE z klasy 3 zdobyła II miejsce, a TATIANA ŚLUSAREK z klasy 1 wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Malowane nuty” - „Zimowe obrazki”. Jak podkreślali organizatorzy  konkurs cieszył się wielkim powodzeniem - napłynęło prawie 400 prac z konińskich podstawówek.  Dziewczynki znalazły się w gronie 25 nagrodzonych i wyróżnionych. Gratulujemy!

Opr. i zdj.: M.Maćkowiak

III miejsce w Międzyszkolnym konkursie matematycznym

W czwartek 12. 02. 2015 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas IV „Z poradnika młodego matematyka – W CUKIERNI”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie. Uczniowie pracowali w dwóch grupach trzyosobowych.  Pierwsza rozwiązywała zadania tekstowe a druga wykonywała zadania praktyczne. Rywalizacja między szkołami odbywała się w miłej i serdecznej atmosferze. Dla uczniów oraz ich opiekunów przygotowano słodki poczęstunek. W ostatecznym podsumowaniu wyników nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Uczniowie klasy IV, którzy uczestniczyli w konkursie: Maria Chojnacka, Gabriela Chojnacka, Julia Wawrzyniak, Karolina Kubiak, Kamil Budziński, Piotr Dębowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: M. Gabryszak, zdjęcia: W. Rzepecka

V miejsce w powiatowym konkursie znajomości języka angielskiego

Dnia 11 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 2 w Koninie odbył się IV Powiatowy Konkurs Znajomości Języka Angielskiego Dla Uczniów Klas Szóstych. Nauczyciele z 9 szkół podstawowych przybyli wraz z dwójką swoich najlepszych uczniów, aby zawalczyć o najlepsze miejsca. W tym roku w konkursie wzięło udział 20 uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Banaszak i Marek Wojtasik, który zajął V MIEJSCE  w konkursie.

GRATULUJEMY!!!

Konkursowi towarzyszyła dobra zabawa i zdrowa konkurencja i mamy nadzieję, że tak też jest odbierany.

angielski3

angielski2

angielski1

Turniej badmintona na hali MOSIR

W dniu 7 listopada  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie:  Dominik Banaszak,  Krystian Majkowski, Julia Banaszak i Hanna Tomaszewska wzięła udział w turnieju Badmintona, który odbył się na hali MOSIR w Koninie. Wystartowaliśmy znakomicie od dwóch zwycięstw chłopców i jednego zwycięstwa dziewczynek i  dotarliśmy do półfinałów. Ostatecznie  po pięknej walce zajęliśmy 4 miejsce dla chłopców i dziewcząt. Wszyscy spisali się znakomicie i grali do samego końca.

                           K. Pawliński

badm1

Olimpus z historii

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY – OLIMPUS

Uczniowie klasy IV oraz V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  Olimpus . Każdy  mógł sprawdzić swoją wiedzę. Konkurs miał  formę testu wielokrotnego  wyboru i składał się z 30 pytań. Dyplomy laureata otrzymali uczniowie klasy czwartej: Bartosz Pietrowski, Maria Chojnacka oraz Gabriela Chojnacka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

A. Czechowska

Konkurs plastyczny Anioły

Czy wiesz, że 6 grudnia to Dzień Anioła? Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Poznaj anioły - wysłanników Boga”. Prace przestrzenne i płaskie oddają ich indywidualne wyobrażenie anioła. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zapraszamy do galerii.

M. Maćkowiak

Mój przyjaciel MIŚ - mamy podium!!!

I i III miejsce naszych uczniów w V Miejskim Konkursie „Mój przyjaciel Miś!”

Z przyjemnością przyjęliśmy informację o wyróżnieniu naszych uczniów w V Miejskim Konkursie „Mój przyjaciel Miś!”

Uczniowie klas I mieli za zadanie zilustrowanie jednej wybranej postaci misia z podanego zestawu: Miś Uszatek, Miś Colargol, Gumisie, Miś Yogi, Troskliwe Misie, Miś Baloo.

W tej kategorii Marysia Łechtańska zajęła   III miejsce i otrzymała nagrodę książkową.
Do uczniów klasy III należało opracowanie misiowej gry planszowej (przygotowanie planszy i opracowanie instrukcji do gry) w zespołach    2-osobowych.

Natalka Radkei Adaś Staciwasprostali wymogom konkursowym i w kategorii klas III zajęli I miejsce oraz otrzymali nagrody w postaci wspaniałych gier edukacyjnych.

4

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1

Szkolny konkurs plastyczny „JESIENNY OWOC”

Konkurs ten był adresowany do dzieci z klas I-III. Praca konkursowa przedstawiająca jesienny owoc miała być przestrzenna i wykonana w dowolnej technice. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę: pomysłowość, kompozycję, trwałość zastosowanych materiałów, walory estetyczne, niepowtarzalność i oryginalność pracy.

Dyplomy i nagrody otrzymały:

  • Maria Łechtańska kl.I
  • Tatiana Ślusarek kl. III
  • Amelia Śniegowska kl. II

Gratulujemy!

 Opr. i zdj. M.Maćkowiak

bb ee

ff

Mecz piłki halowej

W dniu 29.10.2014 dziewięciu uczniów reprezentowało szkołę w turnieju halowej piłki nożnej. Turniej rozpoczął się o godz.8.00 pierwszy mecz z SP10 przegraliśmy 2:1. Drugi mecz był jeszcze większym wyzwaniem staneliśmy na przeciw SP15 i przegraliśmy 6:0. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy III miejsce. Opr. i zdj. K. Pawliński

pilka h

Matematyka Innego Wymiaru

Nasza szkoła w kończącym się właśnie roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyła w projekcie „Matematyka Innego Wymiaru”. Uczestnikami projektu byli uczniowie z klas: 2 i 3. Zajęcia w ramach tego projektu prowadziła p. Magdalena Maćkowiak. Celem głównym projektu była poprawa wizerunku matematyki i zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kontynuacją kształcenia na kierunkach ścisłych i pokrewnych, gdzie kluczowym przedmiotem jest matematyka poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego systemu nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych.
Dzieci, które brały udział w projekcie miały możliwość:
• poszerzenia wiedzy poza „okrojony” przez ostatnie lata program nauczania matematyki
• poznania ciekawostek i zagadnień z zakresu historii matematyki
• zdobycia umiejętności mało znanych i stosowanych jak np. sztuka szybkiego liczenia
• rozwinięcia wyobraźni oraz logicznego myślenia
W ramach powyższego projektu odbyły się 15 kwietnia 2014r. Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2014 "Matematyka Innego Wymiaru"
Co roku w organizowanym konkursie brało udział około 20 tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół z całej Polski. Ideą Mistrzostw jest wyłonienie i wskazanie zdolnych uczniów, dlatego formuła konkursu uwzględnia trzy klasyfikacje:
• klasyfikację powiatową
• klasyfikację wojewódzką
• klasyfikację krajową
Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży 2014 organizowane w ramach projektu „Matematyka Innego Wymiaru” zostały rozstrzygnięte.
Oto najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
Klasa 2:
• Radke  Natalia 1 m. w powiecie, 5 m. w Wielkopolsce, 67 w Polsce
• Banaszak  Dawid 2 m. w powiecie, 7 m. w Wielkopolsce, 97 w Polsce
• Naworska Agata 3 m. w powiecie, 16  m. w Wielkopolsce, 190 w Polsce
Klasa 3:
• Chojnacka  Maria 1 m. w powiecie, 9 m. w Wielkopolsce, 136 w Polsce
• Budziński  Kamil  2 m. w powiecie, 16  m. w Wielkopolsce, 231 w Polsce
• Pietrowski  Bartosz  3 m. w powiecie, 22  m. w Wielkopolsce, 287 w Polsce
W konkursie udział wzięli również:
Lipińska   Karolina,   Dębowska  Nadia, Pawlikowska Alicja - kl. 2
Chojnacka Gabriela,   Dębowski  Piotr – kl.3   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opr. M. Maćkowiak

Szkolny konkurs pięknego czytania

Dnia  17.06.2014 roku w Bibliotece Miejskiej działającej przy naszej szkole  odbył się „Szkolny konkurs pięknego czytania” dla uczniów kl. I – II, do którego przystąpiło 9 uczniów. Celem tej formy rywalizacji było zachęcenie do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury dziecięcej, a także uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Uczniowie prezentowali teksty, które wcześniej wybrali i wyćwiczyli. Panie: Małgorzata Hofmann i Magdalena Maćkowiak oceniały czytanie uczniów według czterech kryteriów: poprawność, wyrazistość, płynność i intonacja. Zwycięzcami konkursu zostały: Natalia Radke, Karolina Lipińska, Aleksandra Makowska i Natalia Janczewska. W konkursie uczestniczyli także: Filip Majkowski, Wiktoria Zakręta, Oliwia Szczesiak Liwia Salzman i Tymon Salzman. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i umiejętności. Dziękujemy pięknie i zachęcamy do czytania.
Opr. M.Maćkowiak

Kangur 2014 - wyróżnienia w SP11

W dniu 18 czerwca 2014 roku w Auli im. ks. J. Popiełuszki przy Kościele Parafialnym w Koninie odbyło się podsumowanie Konkursu  „Kangur Matematyczny 2014”. Dwoje uczniów z naszej szkoły: Amelia Staciwa – klasa IV, kategoria „Maluch” oraz Dominik Banaszak – klasa V, kategoria Beniamin zdobyli wyróżnienia. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu sekretów matematycznych.

Opracowanie i zdjęcia: Mirosława Gabryszak

kangur1 kangur2

Czytelnik roku

Dnia 18 czerwca 2014 roku podczas uroczystego apelu, Biblioteka Publiczna wyłoniła Czytelnika roku szkolnego 2013/2014. Honorowy tytuł otrzymała Amelka Śniegowska z klasy I, a wyróżnienia Ola Makowska i Marika Juszczak. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy!

Jesteście teraz przyjaciółmi biblioteki!

bibl

Najstarszy przedmiot w moim domu

Uczniowie klasy IV oraz VI wzięli udział w konkursie fotograficznym – „Najstarszy przedmiot w moim domu”. Organizatorami konkursu byli: oddział koniński Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum  Okręgowe w Koninie. Filip Śpiewak  - uczeń klasy IV otrzymał wyróżnienie. Opisał on i sfotografował krzyż, który od stu lat  znajduje się w jego rodzinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Opracowanie: A. Czechowska

Ogólnopolski konkurs historyczny PANDA

Uczniowie klasy IV oraz V brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  - PANDA. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę historyczną. Konkurs miał  formę testu jednokrotnego wyboru  i składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Dawid Krzyżak – uczeń klasy IV zajął zaszczytne III miejsce i otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom laureata.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Opracowanie i zdjęcie: A. Czechowska

dawid konkurs

Medale z zawodów pływackich

24 maja 2014 r. na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  „Rondo” przeprowadzono zawody pływackie „ABC Nauki Pływania” dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z klas I. Patronat honorowy sprawował Prezydenta Miasta Konina Józef Nowicki. Na tak ważnych zawodach nie mogło zabraknąć naszych uczniów z klasy pierwszej: Aleksandry Makowskiej, Konstantego Olejnika i Tymona Salzmana, którzy dzielnie walczyli o miejsca na podium. Każdy z nich otrzymał wspaniały medal i dyplom. Gratulujemy!

m4

m3

W podzięce za miłość...

W Konińskim  Domu Kultury odbył się piękny koncert dla mam zatytułowany „Sto buziaków od dzieciaków”, w wykonaniu dzieci. Martyna Górnik z klasy pierwszej naszej szkoły również wzięła udział w tym widowisku muzycznym. Cel był oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności. Wszystkie występy nagradzano brawami. Oczywiście, nam najbardziej podobał się występ Martynki. Brawo!

Image 82

Uczeń klasy I złapał rowerowego bakcyla

W sobotę 31 maja odbył się „31 Rajd dla Dzieci” organizowany przez PTTK Konin. Na niesamowitą przygodę do Szwajcarii i Hiszpanii, bo tam prowadziła trasa rowerowa, wybrał się Igor Sapalski z klasy I. Po przejechaniu 30 kilometrów znaleźliśmy się w  Krzymowie gdzie odbyły się konkursy i zabawy. Igor zajął II miejsce w rowerowym torze przeszkód oraz III miejsce w konkursie krajoznawczym. Droga powrotna to już tylko 20 kilometrów. Łączna trasa jaką pokonaliśmy to 50 kilometrów. Brawo Igor. Gratulujemy siły w nogach oraz rowerowego „bakcyla”.
Zdrowo-rowerowo: Joanna Kucal