Szkoła Podstawowa nr 11
im. Floriana Marciniaka
w Koninie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

„Nasza Pani w moich oczach”

09.11.2015r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Nasza Pani w moich oczach”. Dzieci z klas I i II miały za zadanie wykonać  prace plastyczne dowolną techniką, natomiast klasa III - napisać wiersz lub opowiadanie. Wśród laureatów znaleźli się: 

I miejsce

Sandra Lewandowska klasa Ia

Amelia Śniegowska klasa III

II miejsce

Laura Janiszewska klasa Ib

Jakub Śniegowski klasa Ia

Hanna Kubacka klasa Ia

III miejce

Vanessa Gręda klasa Ib

Konstanty Olejnik klasa III

Nikola Małecka klasa II

Wiktoria Kazuś klasa II

Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! Organizatorem konkursu była p. Mariola Gostyńska

Królowa Halloween...

Świnka Piggi, Bałwan Olaf, Pirat, Pippi Pończoszanka, Batman, oraz inne śmieszne i całkowicie niepospolite dynie. Autorzy właśnie tych dyń wystawili swoje prace w konkursie plastyczno- technicznym na „Najśmieszniejszą dynię”.  Wystawę prac mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym w dniach 16-18 listopada. Oto wyniki konkursu:

 

Miejsce I :

Aleksandra Łoś kl. Ia

Hanna Kubacka kl. Ia

Miejsce II:

Sandra Lewandowska kl.Ia

Aneta Grzeszcz  kl.Ia

Miejsce III:

Kamil Bandowski kl. II

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!. Opr. J. Mączka

„Mój Przyjaciel Miś”

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie w dniu Światowego   Dnia   Pluszowego  Misia miało miejsce ogłoszenie wyników VI Miejskiego Konkursu „Mój Przyjaciel Miś” oraz   wręczenie   nagród  i wyróżnień.  Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Nina Gajewska z klasy Ib, która została wyróżniona w kategorii przedszkolaki i uczniowie klas I za pracę plastyczną Miś – płaska kompozycja z suchych liści. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Opr. i zdj. M.Maćkowiak

ninka

Etap szkolny za nami...idziemy dalej !!!

Dnia 19 listopada odbył się  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego- etap szkolny. Organizatorem Konkursu dla uczniów szkół podstawowych naszego województwa jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z języka polskiego zawarte w podstawie programowej. Ponadto uczestnicy zobowiązani byli do przeczytania lektury Doroty Terakowskiej „ Władca Lewawu”. Dwie uczennice klasy  VI : Amelia Staciwa i Ania Adamczewska przez 60 minut rozwiązywały test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Amelia. Obu dziewczynkom dziękuję, że podjęły trud wzięcia udziału w konkursie. Przed Amelią czas wytężonej pracy. Życzymy Jej zatem wytrwałości i kolejnych sukcesów.

                        Małgorzata Radke

IV miejsce w badmintonie

W dniu 30.10.2015r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na poziomie Szkół Podstawowych reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w zawodac "Drużynowy badminton dziewcząt i chłopców", które odbyły się w hali MOSiR przy ul. Popieuszki. Po wspaniałej walce drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce w klasyfikacji końcowej. Gratulacje. D. Rachubiński n-l wychowania fizycznego

2015-10-30 22.01.08 resized

2015-10-30 22.05.51 resized

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SP

W dniu 19.10.2015 r. grupa uczniów reprezentująca SP 11, dzięki wspaniałej grze zajęła III miejsce w finale Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej SP, które odbyły się w konińskiej Hali Rondo. Pokonaliśmy SP12 uzyskując wynik 5:0. Drugi mecz po bardzo wyrównanej walce z SP 9 zakończył się remisem 0:0. Kolejny pojedynek Nasi reprezentanci stoczyli z SP  1, uzyskując wynik 4:0. Wygrana  zapewniła zawodnikom zwycięstwo w grupie oraz awans do ścisłego finału, w którym ulegliśmy SP 15 (II miejsce w mistrzostwach) oraz SP 3 (I miejsce). Naszą szkołę reprezentowali: Majkowski Filip, Staciwa Adam, Budziński Kamil, Pietrowski Bartosz, Kaczmarek Konrad, Nowicki Patryk, Śpiewak Filip, Wertlewski Jan-kapitan drużyny. Gratulacje chłopcy!!!

Opr. i zdj. D. Rachubiński

 PILHAL

List do Taty

W czerwcu wraz z Natalią Motacz, Dawidem Krzyżakiem i Barkiem Pietrowskim wzięłam udział w konkursie ,, List do Taty ’’. 7 września organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do Galerii Kropka w Koninie . Kiedy dojechaliśmy na miejsce, komisja konkursowa odczytała wyniki konkursu i rozdała nagrody. Każdy dostał po małym upominku. Później był poczęstunek. Jedliśmy drożdżówki i piliśmy sok jabłkowy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia mikroskali lub powycinania ze styropianu różnych kształtów. Czekały na nas także kostiumy, peruki i rekwizyty. Przebierani mogliśmy potańczyć do muzyki. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim. Było naprawdę ciekawie i miło, nawet jeśli nie zajęłam żadnego „ miejsca”.

Op. Amelia Staciwa z klasy VI, zdj. Ewa Kubsik

list

Finał Super Kids klas III

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

”SUPER KIDS”

Nagroda dla Karoliny Lipińskiej

 

2 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów klas III ”SUPER KIDS”, na które zaproszono wszystkich finalistów. Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowali: Karolina Lipińska oraz Dawid Banaszak. Prezentacja wiersza ”The teacher took my iPod” w wykonaniu Karoliny i jej aktorskie zdolności oczarowały komisję konkursową, która przyznała jej nagrodę specjalną, jaką był całodzienny pobyt w Fabryce Wrażeń. GRATULACJE!!

Ewa Kubsik

Mały Pitagoras dla Agaty

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas 3 „Mały Pitagoras” Agatka Naworska zajęła III miejsce, a razem dziewczynki wywalczyły wyróżnienie dla najlepszej  szkoły. Gratulujemy!

Opr. i zdj. M.Maćkowiak

a3

a2

I miejsce w Konkursie Literackim w SP1

Wiktoria Krzyżak z klasy VI otrzymała wyróżnienie, a Amelia Staciwa z klasy V zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Podstawą udziału w konkursie było zredagowanie przez uczniów klas IV - VI indywidualnego, samodzielnego opowiadania na temat "Spotkałem/am się we śnie z postacią z legendy regionu konińskiego". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 maja 2015 r. w dniu Święta Szkoły. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy tego sukcesu. 

Opr. M. Radke

Wyróżnienie dla Oskara Pilarka

Gratulujemy !!!

Uczeń klasy IV Oskar Pilarek otrzymał wyróżnienie w konkursie historyczno  - fotograficznym zorganizowanym przez Polskie  Towarzystwo Historyczne  oraz Muzeum Okręgowe w Koninie-  „Najstarszy przedmiot w moim domu”.  Oskar na konkurs wysłał zdjęcie przestawiające swoich pradziadków, które zostało wykonane w 1935 roku. Pamiętajmy, że ważną i cenną rzeczą w każdej rodzinie są przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki rodzinne, które pełnią rolę pewnego rodzaju talizmanów przynoszących szczęście jak również symbolizują niezapomniane historie przodków.

Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska 

ZdjÖcie0325

II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „LICZYDEŁKO”

W piątek 17 kwietnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w II szkolnym konkursie matematycznym "LICZYDEŁKO". Rywalizacja miała na celu kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz stymulowanie pracowitości i wytrwałości w samodzielnej pracy. Mistrzyniami szkolnego konkursu zostały: Natalia Radke i Agata Naworska z klasy III uzyskując tym samym awans do reprezentowania szkoły w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Mały Pitagoras” dla uczniów klas III,który odbędzie się 22 kwietnia w SP nr 6. Gratulujemy!

 

Bezpieczeństwo i rozwaga...

10 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga". Konkurs zorganizowany był przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Prezydenta Miasta Konina. Celem konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Nagrodę w tym konkursie otrzymała Julia Pietrowska z klasy V. Do konkursu Julię przygotował nauczyciel plastyki p. Tomasz Brzeziński. Gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. Wychowawca Juli - M. Bartosik

beypiecyenstwo

XX edycja Olimpiady Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych

Nasza Szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Olimpiadzie Wiedzy o Środkach Psychoaktywnych pod hasłem: „Czerpiemy radość z życia bez nałogów”, organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. 13 marca odbył się konkurs drużynowy  uczniów szkół podstawowych miasta Konina. Drużyna w składzie:

Barbara  Kraczyńka

Alicja Nowacka

Julia Orzechowicz

Julia Kubiak

Wiktoria Krzyżak 

uczestniczyła w sprawdzianie wiedzy i umiejętności o uzależnieniach, w formie testu, rozwiązania krzyżówki z hasłem, uzupełnienia tekstu słowami o tematyce profilaktycznej, wykreślanki z nazwami substancji szkodliwych.  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji , której patronował prezydent Konina Józef Nowicki, odbyło się 27.03.2015 r. w Konińskim  Domu  Kultury. Uczennice  naszej szkoły zajęły II miejsce. Podczas finału  Prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich  p. Anna Lewandowska podziękowała dyrektorowi naszej szkoły p. Dorocie Silskiej za współpracę. 

 Zwycięzcom gratulujemy

Opracowała Małgorzata Kaczorowska

109 00081

Ogólnopolska olimpiada OLIMPUSEK

8 stycznia 2015 roku  17 uczniów klas I-III naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK - sesja zimowa, która polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. W konkursie uczestniczyło 4835 pierwszoklasistów, 5473 drugoklasistów i 4826 trzecioklasistów z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wiedzą, umiejętnościami i otrzymali bardzo wysokie lokaty:

·         4 miejsce i dyplom laureata, nagrodę książkową otrzymała Natalia Radke  kl. III

·         10 miejsce i dyplom laureata otrzymała Alicja Pawlikowska  kl. III

·         13 miejsce i dyplom laureata otrzymała Agata Naworska  kl. III

·         8 miejsce i dyplom laureata otrzymała Anastazja Kryst  kl. II

·         12 miejsce i dyplom laureata otrzymała Natalia Janczewska kl. II

·         14 miejsce i dyplom laureata otrzymała: Nikola Małecka kl. I

·         15 miejsce i dyplom laureata otrzymał: Witold Łachacz  kl. I

9 stycznia 2015 roku trzy uczennice klasy III wzięły udział w olimpiadzie OLIMPUSEK  z języka angielskiego - sesja zimowa, sprawdzająca  wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Do tej części przystąpiło 4556 trzecioklasistów z całej Polski. Uczennica klasy III Natalia Radke otrzymała 14 miejsce i dyplom laureataWszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a ich wyniki na tle ogólnopolskich wypadają bardzo dobrze. Wyrażamy uznanie za podjęty trud i gratulujemy sukcesów. 

Więcej: www.olimpus.edu.pl

pizap.com14280891027572

Kot Maurycy w wykonaniu K. Majkowskiego

27 marca Krystian Majkowski wystąpił w finale 23. Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie  się słowa”  . Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie. W tym roku do ostatniego etapu dostało się aż 57 młodych recytatorów. Wiersz „Kot Maurycy” , który recytował Krystian mówi o tym, że w każdym z nas jest wielka potrzeba kochania. Gratulujemy Krystianowi wielkiej wrażliwości na słowa poezji i wspaniałego występu.

Opr. M. Radke

pizap.com14280890493741

Malowane nuty - Zimowe obrazki

VII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Malowane nuty”- „Zimowe obrazki”

NATALIA RADKE z klasy 3 zdobyła II miejsce, a TATIANA ŚLUSAREK z klasy 1 wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Malowane nuty” - „Zimowe obrazki”. Jak podkreślali organizatorzy  konkurs cieszył się wielkim powodzeniem - napłynęło prawie 400 prac z konińskich podstawówek.  Dziewczynki znalazły się w gronie 25 nagrodzonych i wyróżnionych. Gratulujemy!

Opr. i zdj.: M.Maćkowiak

III miejsce w Międzyszkolnym konkursie matematycznym

W czwartek 12. 02. 2015 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas IV „Z poradnika młodego matematyka – W CUKIERNI”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie. Uczniowie pracowali w dwóch grupach trzyosobowych.  Pierwsza rozwiązywała zadania tekstowe a druga wykonywała zadania praktyczne. Rywalizacja między szkołami odbywała się w miłej i serdecznej atmosferze. Dla uczniów oraz ich opiekunów przygotowano słodki poczęstunek. W ostatecznym podsumowaniu wyników nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Uczniowie klasy IV, którzy uczestniczyli w konkursie: Maria Chojnacka, Gabriela Chojnacka, Julia Wawrzyniak, Karolina Kubiak, Kamil Budziński, Piotr Dębowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: M. Gabryszak, zdjęcia: W. Rzepecka

V miejsce w powiatowym konkursie znajomości języka angielskiego

Dnia 11 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 2 w Koninie odbył się IV Powiatowy Konkurs Znajomości Języka Angielskiego Dla Uczniów Klas Szóstych. Nauczyciele z 9 szkół podstawowych przybyli wraz z dwójką swoich najlepszych uczniów, aby zawalczyć o najlepsze miejsca. W tym roku w konkursie wzięło udział 20 uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Banaszak i Marek Wojtasik, który zajął V MIEJSCE  w konkursie.

GRATULUJEMY!!!

Konkursowi towarzyszyła dobra zabawa i zdrowa konkurencja i mamy nadzieję, że tak też jest odbierany.

angielski3

angielski2

angielski1

Turniej badmintona na hali MOSIR

W dniu 7 listopada  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie:  Dominik Banaszak,  Krystian Majkowski, Julia Banaszak i Hanna Tomaszewska wzięła udział w turnieju Badmintona, który odbył się na hali MOSIR w Koninie. Wystartowaliśmy znakomicie od dwóch zwycięstw chłopców i jednego zwycięstwa dziewczynek i  dotarliśmy do półfinałów. Ostatecznie  po pięknej walce zajęliśmy 4 miejsce dla chłopców i dziewcząt. Wszyscy spisali się znakomicie i grali do samego końca.

                           K. Pawliński

badm1